Detaljer
| Innhold porsjon | 0,1g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 400 |
| Såtid forkultur | april-mai |
| Såtid direktesåing | mai-juni |
| Latinsk navn | Dorotheanthus bellidiformis |
| Spiretemperatur | >15˚C |
| Sådybde | 0,5cm |
| Radavstand | 30cm |
| Så-/Planteavstand | 15cm |
| Ekstra info | høyde 60-80cm |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 0,23g / 4300 frø |
Såkalender
| jan | feb | mar | apr | mai | jun | jul | aug | sep | okt | nov | des | |
| Forkultivering | ||||||||||||
| Såing friland | ||||||||||||






