Detaljer
| Innhold porsjon | 2g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 200 |
| Latinsk navn | Foeniculum vulgare |
| Alternative navn | Bladfennikel |
| Herdighetssone | H5 |
| Såtid forkultur | april |
| Såtid direktesåing | juni-juli |
| Spiretemperatur | >18˚C |
| Sådybde | 1cm |
| Radavstand | 25cm |
| Så-/Planteavstand | 4cm |
| Såmengde | 6-8 gram per 10 m² |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 8,9g / 110 frø |






