Detaljer
| Innhold porsjon | 1g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 25 |
| Latinsk navn | Cnicus benedictus |
| Alternative navn | Karbenedikt, bendiktgras, benedikturt |
| Såtid forkultur | mars-april |
| Såtid direktesåing | – |
| Spiretemperatur | >15˚C |
| Sådybde | 0,5cm |
| Radavstand | 40cm |
| Så-/Planteavstand | 40cm |
| Ekstra info | høyde 40-70cm |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 30g / 33 frø |
Såkalender
| jan | feb | mar | apr | mai | jun | jul | aug | sep | okt | nov | des | |
| Forkultivering | ||||||||||||



