Detaljer
| Innhold porsjon | 0,4g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 80 |
| Såtid forkultur | februar |
| Såtid direktesåing | august-september |
| Latinsk navn | Knautia arvensis |
| Alternative navn | Raudknapp, raudkrone, drængkallknapp |
| Spiretemperatur | >15˚C |
| Sådybde | 0,5cm |
| Radavstand | 25cm |
| Så-/Planteavstand | 25cm |
| Ekstra info | høyde 30-70cm |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 4,8g / 210 frø |
| Blomsterkvaliteter | Bieblomster, Snittblomster |






