Detaljer
| Innhold porsjon | 1,5g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 800 |
| Latinsk navn | Petroselinum crispum |
| Såtid forkultur | mars-april |
| Såtid direktesåing | mai |
| Spiretemperatur | >15˚C |
| Sådybde | 0,5cm |
| Radavstand | 25cm |
| Så-/Planteavstand | 10cm |
| Såmengde | 80 frø per løpemeter, radavstand 25cm |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 1,25g / 800 frø |





