Detaljer
| Innhold porsjon | 0,2g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 200 |
| Latinsk navn | Celosia Argentea Spicata |
| Alternative navn | Sølvamarant, Fjørkam |
| Såtid forkultur | april-mai |
| Såtid direktesåing | – |
| Spiretemperatur | >18˚C |
| Sådybde | 0,5cm |
| Ekstra info | høyde 70-90cm |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 0,8g / 1200 frø |
Såkalender
| jan | feb | mar | apr | mai | jun | jul | aug | sep | okt | nov | des | |
| Forkultivering | ||||||||||||
| Utplanting | ||||||||||||
| Blomstring | ||||||||||||
| Høsting | ||||||||||||



