Detaljer
| Innhold porsjon | 2,5g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 120 |
| Latinsk navn | Beta vulgaris L. var. vulgaris |
| Alternative navn | Bladbete |
| Såtid forkultur | april-mai |
| Såtid direktesåing | mai-juni |
| Spiretemperatur | >15˚C |
| Sådybde | 1cm |
| Radavstand | 40cm |
| Så-/Planteavstand | 25cm |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 20g / 50 frø |




