Detaljer
| Innhold porsjon | 1g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 1400 |
| Latinsk navn | Amaranthus tricolor |
| Alternative navn | Blodamarant |
| Såtid forkultur | april-mai |
| Såtid direktesåing | mai-juni |
| Spiretemperatur | >15˚C |
| Sådybde | 0,5cm |
| Radavstand | 50cm |
| Så-/Planteavstand | 25cm |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 0,7g / 1400 frø |
| Ekstra info | høyde 150cm |







