Detaljer
| Innhold porsjon | 0,03g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 40 |
| Latinsk navn | Monarda didyma |
| Alternative navn | Hagehestemynte, etasjeblomst, bergamott, bergamottmynte, temynte, Oswego teplante. |
| Herdighetssone | H7 |
| Såtid forkultur | mars-april |
| Såtid direktesåing | – |
| Spiretemperatur | >15˚C |
| Sådybde | 0,5cm |
| Radavstand | 50cm |
| Så-/Planteavstand | 25cm |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 0,7g / 1400 frø |






