Detaljer
| Innhold porsjon | 1g |
|---|---|
| Antall frø ca. | 250 |
| Latinsk navn | Allium cepa |
| Alternative navn | Vårløk |
| Såtid forkultur | mars-april |
| Såtid direktesåing | mai |
| Spiretemperatur | >15˚C |
| Sådybde | 1cm |
| Radavstand | 25cm |
| Så-/Planteavstand | 5cm |
| Såmengde | 40 frø per løpemeter |
| Tusenfrøvekt / Frø per gram | 3,6g / 280 frø |





